Riteņkaplis

Dārza kultivators ir stumjams darbarīks augsnes irdināšanai un nezāļu apkarošanai dīgstu stadijā. Dienā ar to var apstrādāt līdz hektāram augsnes.
Šis darbarīks tiek galā ne vien ar nezālēm dīgstu stadijā, bet arī ar garākām (tiesa, tām nevajadzētu pārsniegt 10 cm). Kultivatora svars nepārsniedz 6 kilogramus. Prasmīgi rīkojoties, Dārza kultivators ideāli darbojas jebkurā – gan vieglā, gan smagā augsnē. Darbarīks ir neaizstājams palīgs visu veidu kultūru audzētājiem mazdārziņos un lieldārzos, piemājas saimniecībās un zemnieku saimniecībās, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Īpaši tas palīdzēs zemeņu stādījumos, jo ir aprīkots ar stīgu nogriezēju. Izmantojot šādu darbarīku, var audzēt ekoloģiski tīru produkciju, jo nav jālieto ķimikālijas nezāļu iznīcināšanai. Pietiek lauku apstrādāt vienreiz nedēļā vai ik pēc desmit dienām, nezāles pazūd kā nebijušas. Dienā var uzrušināt līdz hektāram.

Daudzgadīgajos stādījumos ar kultivatoru sāk strādāt agri pavasarī, līdzko zeme ir apžuvusi. Pirmo reizi nobraucot, darbarīks uzirdinās augsnes virskārtu 3 – 4 cm dziļumā. Līdz ar to neveidosies garoza, lauks būs pietiekami irdens, augiem tiks nodrošināts mitrums. Regulāri, ik pēc 10 dienām jāveic atkārtota apstrāde. Šādi rīkojoties, platības vienmēr būs tīras no nezālēm.

No tērauda taisītā kultivatora apakšējā daļā atrodas nerūsējošā tērauda griezējasmens. Tas nogriež augsnes virskārtu un mijiedarbībā ar frēzes ratu to sasmalcina. Kultivatora korpusa sānos izveidotas griezējšķautnes vienlaikus ar kaplēšanu nogriež arī zemeņu stīgas. Ja nepieciešams, var iestrādāt papildmēslojumu. Vispirms veic ravēšanu, pēc pāris dienām uzkaisa vajadzīgos minerālmēslus un, pārbraucot pāri ar kultivatoru, tos ierušina augsnē.

Dārza kultivators ir viegli izjaucams un saliekams, kā arī ērti transportējams.

148.00 

Video

Mūsu draugi

27.05.2016. tika noslēgts līgums Nr. SKV-L-2016/375 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.